Снятие ломки в Киеве

Безболезненное снятие ломки в Киеве


Центр детоксикації Наркозалежність Що таке наркотичне сп'яніння?

Що таке наркотичне сп'яніння?

Наркотичне сп'яніння або синдром наркотичного сп'яніння - стан, що виникає після прийому наркотичних засобів, включає певні психічні, соматичні і неврологічні симптоми, специфічні для кожного виду наркотика. Сукупність цих симптомів виражається ейфорією. Ейфорія є первинною ланкою в механізмі формування залежності від психоактивних речовин (Пятницкая И. Н., 1994).

Вдумайтеся, наскільки складний набір механізмів, діючих в організмі людини, що вживає наркотики, : торкнулися психічні, соматичні, неврологічні функції. Хіба можна усунути такі серйозні збої за один сеанс?

Залежність настає після проходження первинного етапу звикання. Часовий період звикання до різних наркотиків коливається. Найбільш короткий шлях у опиоидной групи, зокрема у героїну.

Небезпека полягає в тому, що спочатку наркотичні речовини викликають у людини прилив бадьорості і позитивних емоцій і тільки потім приходять стан спустошеності і втрати інтересу до життя.

З часом починається глибший процес змін, дисбаланс в клітинах головного мозку. Наркозалежна людина починає по-іншому дивитися на своїх близьких, на роботу, на світ навколо себе. Його Всесвіт звужується до рамок одного усеосяжного інтересу - інтересу до Наркотика.

Подолання фізичної залежності від опиоидов (героїну, препаратів снодійного маку, морфіну і так далі) є не що інше, як зниження толерантності до дії специфічних мозкових рецепторів.

Деякі наркозалежні намагаються займатися самолікуванням. Одні удаються до нової крайності - алкоголізму. Але, як відомо, це не приносить результату. Алкоголь виявляє зовсім іншу дію на наркомана, ніж на здорову людину. Передбачуваної ейфорії в очікуваному розмірі не відбувається. Та і наступне за прийомом неадекватного по дозуванню алкоголю, похмільний синдром, знову ж таки нагадує швидше наркотичний, чим алкогольний.

Інші, а це, як правило, наркомани із стажем, піти від наркотичної ломки, намагаються самостійно, за допомогою своєрідних "сходів". Вони починають умисне знижувати рівень толерантності до наркотика, переходячи на нижче дозування. Коли хворі "скидають" дозу, наркотик в якійсь мірі починає діяти сильніше, і задоволення від його прийому зростає і зберігається до того моменту, поки толерантність (міра звикання до наркотика), знову не підвищиться.

Збільшення толерантності і є головна причина поступового збільшення дозування, практично неминучого при наркоманії. Наркозалежними людьми винайдені і інші способи зниження толерантності, наприклад, до одних з найбільш небезпечних, - опиоидным речовинам.

Це і використання метадона або трамала, застосування препаратів снодійно-седативної групи, перехід на психостимулятори або подолання наркотичної ломки "на суху". Останній із способів не може не викликати пошани, оскільки являється завітай героїчним для важко хворої людини, але від того, на жаль, і самим мало популярним.

Додати коментар


 
- Допомога | Детоксикация | Статті фахівців | Карта | Терапія -
Банер