Снятие ломки в Киеве

Безболезненное снятие ломки в Киеве


Центр детоксикації Наркозалежність Під виглядом курильних сумішей в Україні продаються наркотики

Під виглядом курильних сумішей в Україні продаються наркотики

Поки влада забороняє вже відомі психотропні речовини, в кіосках з "аромамиксами" вже пропонують нові формули синтетичних наркотиків.
"Раніше, якщо треба було знайти коноплі, доводилося мутити хлопчаків. Хлопчаки на стреме, і немає упевненості, що знайдеш. А тут - поруч. І можна проїхати з цим пакетиком через півміста. Не страшно, що менти упіймають", - розповідає студент Сергій з Харкова.

У спальний район, де живе Сергій, кіоски з написом "Аромамиксы" повернулися близько місяця тому. Тут їх вже три, ще два - у сусідньої станції метро. "Ми раніше думали - ну чому у нас не легалізували легкі наркотики, як в Голландії? Коли з'явилися кіоски, ми зрозуміли: це сталося".

Що не заборонене

Рундук з написом "Аромамиксы" на зупинці громадського транспорту відрізняється від що поруч стоять, з хлібом і пивом, тільки тим, що не має скляної вітрини. Над маленьким віконцем на чотирьох листах ксерокопія ув'язнення Донецького експертно-криміналістичного центру на усі сім курильних сумішей, які тут можна купити. "В результаті дослідження виявлене JWH - 250, в перелік наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів не входить", - свідчить висновок експерта по одній з сумішей. Експертиза відносно свіжа - від 6 вересня 2010 року. Згідно з документом, дослідження проведене за замовленням приватної особи.

Речовина JWH - 250, що входить до складу курильних сумішей, - синтетичний каннабиноид і в Україні наркотиком не рахується, хоча інші 19 варіантів JWH стоять в переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.

На ринку специфічних задоволень курильні суміші, якщо порівнювати по силі дії, значно доступніше: сірникова коробка марихуани вагою приблизно 5 грамів (у просторіччі "кораблик") в Харкові коштує 100-150 грн. "Кораблика" хапає на 5 з половиною цигарок "Беломор". А пакетик курильної суміші вагою 0,3 грама можна купити за 50 гривен, і, як стверджує Сергій, його вистачає на цілу компанію.

"Ми називаємо ці суміші пластмасовою травою, вони сильніші, ніж коноплі. З одного пакетика - шість чоловік в мотлох. Але є відчуття, що від них помирає мозок", - говорить Сергій.

"Точно так, як і синтетичний опіоїд героїн сильніше і зловреднее свого рослинного аналога, так і синтетичні каннабиноиды небезпечніші, швидше руйнують психіку і нервову систему на клітинному рівні, ніж коноплі", - розповідає лікар Кримського республіканського центру здоров'я Михайло Сегалов.

"Синтетичний каннабиноид можна порівняти з марихуаною, але він в 5-6 разів сильніше, в деяких випадках можна порівняти з дією ЛСД або гашишу, тому що проявляється галлюцинаторный ефект. Сильний синдром абстинента, швидкий розвиток звикання. Жертви цієї залежності зараз вже не рідкість", - стверджує доктор.

Вихід в мережу

До того як вийшла постанова Кабміну, доповнююча перелік наркотичних засобів, число кіосків у великих містах множилося не по днях, а по годиннику. Наприклад, в Луганську чи не в кожному підземному переході поряд з терміналами для поповнення рахунку і кавовими автоматами стояли так звані "наркомати". У Одесі магазини курильних сумішей відкрито працювали в найбільших і популярніших торговельних центрах міста. Втім, заборона зупинила цей бізнес ненадовго. Жителі Луганська сигналізують місцевій владі про кіоски, що знову відкрилися, з "аромамиксами". Відкрився нещодавно і рундук у великому спальному районі Одеси - Черемхах. Правда, працює він доки з перебоями, на що скаржаться відвідувачі спеціалізованого сайту. Заразом вони відзначаються в голосуванні поряд з рекламою кожного з нових видів "аромамиксов", оцінюючи за шкалою від одного до десяти "позитивні емоції", "заряд енергії", "тривалість ефекту" і "економність вживання" продукту.

Столичні інтернет-магазини, торгуючі курильними сумішами, теж переживають друге народження. "У нас тільки легальні суміші", "Нові аромамиксы-2010", - зазиває покупців сайт одного такого магазину. І на окремій сторінці документальне підтвердження - експертне ув'язнення Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС : "Виявлений синтетичний каннабиноид, який на даний момент до переліку наркотичних засобів і психотропних речовин не внесений". Експерт додає: "Достовірно ідентифікувати це з'єднання не представилося можливим у зв'язку з відсутністю речовини для порівняння і масс-спектра в існуючих бібліотеках". Щоп'ятниці і суботам цей магазин торгує офлайн, на ринку "Калибрис" в Києві - цілодобово.

"У нас у продажу з'явилися нові курильні суміші. Досить сильний ефект. Пре якісно і недовго (1-1,5 години) ", - читаємо на сайті іншого інтернет-магазину.

Іван Сосин, завідуючий кафедрою наркології Харківської медичної академії післядипломної освіти, вважає, що навіть по рекламі можна припустити, що йдеться про психоактивну речовину. Слово "наркотик" медики, як і варта порядку, вважають за краще не вживати. "З точки зору наркології по дії на організм це психоактивна речовина, що має здатність швидко міняти настрій, частіше в кращу сторону, і що викликає залежність. З правової точки зору це не наркотик. Наркотик це те, що внесено до переліку наркотичних засобів", - говорить Іван Сосин.

З'єднання встановлене

Державний комітет з контролю за наркотиками - структура відносно нова. До літа цього року він знаходився в підпорядкуванні Мінохоронздоров'я, а тепер - самостійна одиниця. Але доки Госнаркоконтроль не має своєї нарколабораторії і не може досліджувати склад нових хімічних сполук на предмет наркотичної або психоактивної дії.

Нещодавно цей орган подав на розгляд Кабміну черговий список з 43-х з'єднань, які мають бути офіційно визнані наркотиками.
Тим часом 24 листопада СБУ повідомила, що в результаті спецоперації виявила в одному з приватних будинків Харкова цех по виробництву курильних сумішей. Психотропні речовини, якими оброблялися трав'яні суміші для куріння, власник бізнесу виписував з Китаю поштою. Окрім самого організатора, співробітники СБУ затримали також хіміка, який готував суміші, і декількох менеджерів і кур'єрів, в обов'язки яких входив збут готових аромасмесей в Києві і в обласних центрах південного Сходу України.

"Якщо ви мені покажете точку, яка продає курильні суміші в Донецьку, туди відразу виїдуть, і вона буде закрита. Ми знайдемо важелі: зажадаємо сертифікат якості на кожен продукт, інші документи. Так або інакше торгувати вони не будуть", - говорить заступник начальника відділу по боротьбі з незаконним оборотом наркотиків УМВС України в Донецькій області Борис Сердечний. Проте згідно із законом завести кримінальну справу на тих, хто торгує курильними сумішами, можна, якщо експертиза підтвердить наявність в них речовини, яка входить в офіційно затверджений перелік наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.

"Коли курильні суміші продавалися в переходах, в рундуках, це була, скажімо так, рекламна акція, - вважає лікар Кримського республіканського центру здоров'я Михайло Сегалов. - Ті, хто торгує сумішами, будуть на крок, на два випереджати діючу законодавчу базу і дії правоохоронних органів. Що з цього ящика пандори вилізе на світло, невідомо".

Дарина Юровская, для Фокусу

Додати коментар


 
- Допомога | Детоксикация | Статті фахівців | Карта | Терапія -
Банер